|

همایش تجلیل از 160 حافظ قرآن کریم موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی در سال 1396

 


 همايش بزرگ قرآني تجليل از160 حافظ قرآن کريم موسسه مهد قرآن و عترت آذربايجان شرقي برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي موسسه مهد قرآن استان آذربايجان شرقي، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي آل‌هاشم در همايش بزرگ قرآني تجليل از 160 حافظ قرآن کريم آذربايجان شرقي که در سالن همايش‌هاي مصلي امام خميني (ره) برگزار شد، با تاکيد بر اينکه به برکت نظام اسلامي قرآن از مهجوريت خارج شده است اظهار داشت: امروزه قرآن و فرهنگ قرآني در جامعه حاکم شده است و براي اين خردسالان حافظ قرآن بايد خدا را شبانه روز شکر کنيم.
وي بر ادامه تلاش ها براي جا افتادن فرهنگ اسلامي و قرآني در جامعه تاکيد کرد و افزود: از دست اندر کاران مؤسسات قرآني که براي فرزندان ما در راه تعليم و حفظ قرآن تلاش مي‌کنند تقدير مي‌کنم.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه موسسه مهد قرآن استان کارهاي بزرگي در دهه‌هاي اخير در راستاي ارتقاي فرهنگ قرآني انجام داده است، گفت: سازمان‌هاي مرتبط با ترويج قرآن هم بايد در راستاي ارتقاي فرهنگ قرآني تلاش‌هاي خود را مضاعف کنند.
امام جمعه تبريز با بيان اينکه روخواني، حفظ و تدبر مقدمه‌اي براي عمل به قرآن است تصريح کرد: تنها حافظ بودن و آشنايي با معاني و مفاهيم و قرائت خوب کافي نيست و بايد عامل به قرآن باشيم.
آل‌هاشم افزود: شرط عمل به قرآن اين است که با مفاهيم آن آشنا شويم و اميدوارم همه از درست قرائت کنندگان و عاملان قرآن باشيم.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه امام خميني(ره) اين جامعه را براي فرهنگ قرآن آماده کرد که کار عظيمي بود و بايد در دهه فجر و تمامي ايام ياد و نام اين بزرگ مرد را گرامي بداريم گفت: مقام معظم رهبري ساعت‌ها براي قرائت و ترويج فرهنگ قرآن در جامعه وقت مي‌گذارند که بايد اين رفتارها الگوي تمامي مسئولان قرار گيرد.
در اين مراسم که با حضور خادمان و قاريان برجسته استان برگزار شد از تعداد 160 حافظ اجزاي مختلف قرآن ( سوره بقره، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حافظان کل قرآم کريم) تجليل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

نظرات   

 
0 #1 عبداله زاده 1396-11-19 20:21
مراسم خیلی عالی و با شکوه بود
انشاالله که روزی هم ما بتونیم جزء حافظان باشیم.
ممنون از عوامل اجرای مراسم
نقل قول | گزارش به مدیر سایت
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی